Güncel Haberler

6/recent/ticker-posts

BAŞKAN BOZDOĞAN “27 ARALIK DESTANI 99 YIL ÖNCE ATALARIMIZIN KANLARI İLE YAZILDI"

Tarsus 27 Aralık,  destanı, Tarsus, Belediye Başkanı, Haluk Bozdoğan

 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan Tarsus'un düşman işgalinden kurtuluşunun 99.yıl dönümü olan 27 Aralık Tarsus'un Kurtuluş Günü'nü kutladı. 
 
Başkan Bozdoğan, Tarsus Kurtuluşu nedeniyle yaptığı açıklamada “99 yıl önce, Fransız askerleri tarafından yaşadığımız bu bölge, işgal edilmiş olsa da Karboğazı'ndan 44 Kahraman Kuva-i Milliyeci'nin tüm imkânsızlıklara rağmen başlattığı kurtuluş mücadelesi, başlattıkları Kurtuluş mücadelesiyle birlikte, esareti KG tarihin hiçbir döneminde kabul etmeyen Türk milletinin  Tarsus'ta yaşayan fertlerinin ateşle imtihan olduğu gündür. 

Bugün gelecek nesillerin bu topraklarda özgürce yaşayabilmesi için, Atalarımızın ölümü seçtikleri gündür. Türk tarihinde unutulmaz başarılara imza atan büyüklerimizin 99. Yıl önce canlarını feda ederek düşmanı Tarsus'tan temizleyen 27 Aralık Kurtuluş Fransız taburunun esir alınmasıyla birlikte tüm kente yayılmış ve Atalarımız bu topraklarda hür ve bağımsız olarak yaşama iradesini ortaya koymuşlardır, dedi. 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan açıklamasının devamında; “Atalarımız bu milletin bir ve beraber olduğunda asla esir edilemeyeceğini, kimsenin boyunduruğu altında yaşayamayacağını tüm dünyaya haykırmışlardı. 

Bu gün, Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının milletle kenetlenerek Gününün Kahramanlarının unutulmamasını diliyorum. Bizler, Ebedi Başkomutanımız, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere emanet ettiği vatanımızın bütünlüğünü korumak için, birlik ve beraberlik içinde bulunmalıyız. 

Onun çizdiği yolda ilerleyerek ve Onun değerlerine sahip çıkarak, bize yakışanı yapmalıyız. Bütün Tarsus halkının kurtuluş gününü canı gönülden kutluyorum, bu coşkuyu doya doya yaşamalarını temenni ediyorum. “dedi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar