Güncel Haberler

6/recent/ticker-posts

Kamyonun panjuruna sıkışan yaralı şahini büyükşehir itfaiyesi kurtardı

 

Şehirlerarası yük taşımacılığı yapan bir kamyonun kupa kısmındaki panjura sıkışan şahin, Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri tarafından kurtarıldı. 

Sağ kanadında parçalı kırık oluşan şahin, Büyükşehir Belediyesi Tarsus Doğa Parkı'ndaki klinikte tedavi altına alındı. Mersin Büyükşehir Belediyesi, çevreci çalışmalarının yanı sıra doğal hayatta çeşitli nedenlerden dolayı yaralanan yaban hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyor. 

Şehirlerarası yük taşımacılığı yapan bir kamyonun kupa kısmındaki panjura, bilinmeyen bir nedenle sıkışan şahin, Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye Daire Başkanlığı ekipleri tarafından kurtarıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, bir can dostun daha hayatını kurtardı. Mezitli İlçesi'nde yaşayan bir çiftin 'kızım' dedikleri cocker cinsi köpek kayboldu. Civardaki bir evin bahçesinde bulunan 10 metre derinliğindeki kuyuya düşen Lucy, Büyükşehir itfaiyesi ekiplerince kuyudan yara almadan çıkarılarak sahiplerine kavuşturuldu. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, her gün hayvan sahiplerinden ya da hayvan severlerden gelen talepler doğrultusunda tehlikede olan can dostların imdadına yetişiyor. 

Mezitli ilçesinin Deniz Mahallesi'nde yaşayan bir çiftin 7 yaşındaki Lucy isimli cocker cinsi köpekleri yaşadıkları bölgede kayboldu. Civardaki bir evin bahçesinde yer alan 10 metre derinliğindeki kuyuya düşen Lucy için çift Büyükşehir Belediyesi'ne ihbarda bulundu.

 Kısa sürede bölgeye varan ekipler üzeri açık kuyuya inerek Lucy'i mahsur kaldığı yerden kurtardı ve sahiplerine kavuşturdu.


Yorum Gönder

0 Yorumlar