Güncel Haberler

6/recent/ticker-posts

TORK basın sözcüsü yazdı: Ben Şahin KIRBIYIK beyefendiyi tanımam ama;

Tarsus İdman Yurdu Şahin Kırbıyık
Şahin KIRBIYIK
Herkese merhabalar, ben Tarsus Off-Road Spor Kulübü (Akreditasyonlu) Basın sözcüsü Erdal ALAKAŞ, beni yakından tanıyanlar bilirler, her ne kadar branşım farklıda olsa, güzel kentimiz Tarsus’un çeşitli spor kulüplerini de yakından takip ederim. 

Bunlardan biride Tarsus’umuzun gururu olan TİY kısa adı ile, Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübüdür.

Yaklaşık bir aydır gündemden takip ettiğim Sn Şahin KIRBIYIK beyefendinin TİY kulübüne başkan adayı olması söz konusuydu, ama geçtiğimiz günlerde başkan adayı olmasıyla ilgili bir takım problemler yaşadığını, bu yüzden başkanlık adaylığını geri çektiğini ve ileri bir tarihe ertelediğini öğrendim. 

O bir takım problemler her ne olursa olsun kısmen benim umurumda değil, hatta ben şahsen Sn Şahin KIRBIYIK beyefendiyi tanımam etmem AMA: 

Âmâsı şudur: değerli okuyucular, ben yıllardır Tarsus idman yurdunu geriden geriye takip ederim, özellikle TİY taraftarlarının mücadelelerini takıma sahip çıkma çabalarını da takdir ediyorum.

Lütfen mevcut TİY yönetimi beni yanlış anlamasın ama şahsi fikrim şudur, Tarsus İdman Yurdu tarihinde ben ilk defa taraftarını bu kadar ateşli ve kararlı olduğunu gördüm. 

TİY Taraftarları Sn Şahin KIRBIYIK beyefendiyi benimsemiş durumdalar, Şahin beyde adaylığını çekmesine rağmen ulusal basında ‘Bir Video Yayınlattı’ izlerken sadece şunu söyledim ‘ Tarsus u görmek istediğim yer burasıdır, Tarsus bunu hak ediyor dedim. 

Çünkü o videoda buram buram Tarsus tarihi vardı, Samimiyet vardı, Hoşgörü ve mütevazilik vardı. Hepsinden önemlisi bunlar ulusal kanalda binlerce kişinin yüreğine dokundu. 

Ayrıca şunu da belirtmek isterim; Makam ve mevkiler soyut yerlerdir, bu gün varızdır, yarın yokuzdur.

Şahin beyi kısa bir araştırmaya aldığımızda kendisinin Tarsuslu olduğunu, ama uzun zamandır, Tarsus’a gelmediğini, İş Adamı Olduğunu, Hayırsever olduğunu, Girişimci olduğunu, Tarsus İdman Yurdu için projelerini, açıklamalarını, hedefini okuduğumuzda ve TİY taraftarının bu kenetlenmesini de göz önünde bulundurduğumuzda KEŞKE : Sn Şahin KIRBIYIK efendiyle o bir takım problemleri çözseler de TİY kulübün başkan adayı olarak görsek diye düşünüyorum. 

Son olarak bir projenin başarılı olup olmayacağını anlamanın en net yolu, o projeyi getirene o şansı vermektir. 

Saygılarımla TORK Basın Sözcüsü Erdal ALAKAŞ.

Yorum Gönder

0 Yorumlar