Güncel Haberler

6/recent/ticker-posts

Mersin çevreci otobüsler, bisiklet yolu ve konsept duruklarla donatılıyor

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, merkez ve tüm ilçelere yaydığı ulaşım hizmetlerine devam ediyor. 2020 yılı içerisinde trafik düzenleme ve ulaşım yolları yatırımlarıyla modern ve düzenli bir ulaşım ağı oluşturmayı sürdüren Büyükşehir, şu ana kadar ulaşım hizmetlerinde tamamlanan projelerine toplam 12 milyon 792 bin lira harcadı. 

Ulaşımda devam eden projelerin toplam maliyetinin 158 milyon 314 bin lira olduğunu söyleyen Başkan Seçer, "Ulaşım projelerimize 2021 yılı içerisinde ayırdığımız pay 151 milyon lira civarında" dedi. Büyükşehir, 2021'de bisiklet ve yaya yollarının artırılması ve bisiklet kullanımının teşvik edilmesi amacıyla ilk defa `Bisiklet Master Planı' yapacak. Yapılacak olan planda tamamı ulaşım amaçlı olacak şekilde akıllı ve sürdürülebilir bisiklet yolları, paylaşımlı-paylaşımsız akıllı bisiklet istasyonları hayata geçirilecek. Ayrıca, Mersin Ulaşım Ana Planı hazırlanarak, kalıcı çözümlerin ortaya konulması, ulaşım ve trafik sorunlarının kentin üst ve alt ölçekli plan kararları dikkate alınarak ve eşgüdüm içerisinde analiz edilmesi amaçlanıyor. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Tarsus'tan Anamur'a kadarl3 ilçede sürdürdüğü ulaşım hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar