Güncel Haberler

6/recent/ticker-posts

Mersin Sel Tehdidine Karşı Tüm Birimleriyle Teyakkuzda

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün aşırı yağış ve sel uyarısı üzerine tüm birimleri ile teyakkuza geçerek önlem aldı. Itfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde oluşturulan Kriz Masası olası bir afet durumunda olaylara anında müdahale edebilmek ve her türlü ihbarı değerlendirmek için teyakkuzda bekliyor. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Mersin genelinde beklenen çok kuvvetli ve yer yer sağanak yağışlar, sel ve su baskınları uyarısı üzerine tüm birimleri ile teyakkuza geçerek önlem aldı. 

MESKİ ekipleri de olaylara hızlı bir şekilde müdahalede bulunmak için bekleyecek. Ayrıca, itfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde oluşturulan Kriz Masası olası bir afet durumunda olaylara anında müdahale edebilmek ve her türlü ihbarı değerlendirmek için teyakkuzda bekliyor. 

Itfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde oluşturulan Kriz Masası koordinesinde görev alacak ekipler, olası bir tehlike anında hazır bekleyerek, vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak için canla başla görev alıyor. 13 grup amirliği ve 17 istasyonda görev alan itfaiye personeli gelen ihbarlar karşısında hızla organize oluyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar