Güncel Haberler

6/recent/ticker-posts

Roman Mahallesinde gün, Büyükşehir'in sıcak çorbasıyla aydınlanıyor.

 

"Bizimkisi Bir Aş Hikâyesi" sloganıyla Mersinliler'e hizmet sunan Büyükşehir Belediyesi, ekonomik olarak zor günler geçiren Roman vatandaşların yüzlerini "1 Ekmek 1 Çorba" ikramı ile güldürüyor. 

Roman vatandaşlar için başlatılan sıcak çorba hizmeti her gün rutin olarak devam edecek. 

Roman vatandaşların pandemi sürecinde ekonomik açıdan çok zor şartlarda hayatlarını idame ettirdiklerini söyleyen Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Dalyan, "Paylaşırsak tok oluruz felsefesi ile yapılan bu katkı çok kıymetli ve çok değerli. 

Kötü günümüzde yanımızda olan Büyükşehir Belediyesi'ne çok teşekkür ederim" dedi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer öncülüğünde Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından dar gelirli vatandaşlar için başlatılan '1 Ekmek 1 Çorba' projesi, Akdeniz ilçesi Barış Mahallesi'ndeki Roman vatandaşların da gönlünü ısıttı. 

Çocukların güler yüzle karşıladığı sıcak çorba hizmeti dar gelirli mahallelinin yüzünü aydınlattı. Pandemi nedeniyle daha da zorlaşan ekonomik koşullarla karşı karşıya kalan Roman vatandaşlar için Büyükşehir, '1 Ekmek 1 Çorba' hizmetini her gün rutin bir şekilde gerçekleştirecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar