Güncel Haberler

6/recent/ticker-posts

Aydın ÇELİK Yazdı.! Hayvancılıkla ilgili nağmeler 2

Sosyalist Sistem’de birlik ve beraberlik gerekir. Kapitalist sistemde ise özel mülkiyet ve ücretli emek .Sosyalist bir patron hep birlikte kazanabiliriz diye düşünürken kapitalist patron ise ikinici fabrikayı nasıl açabilrim diye düşünür.

Şimdi size cevabını bildiğim siz hangisi olmak isterdiniz sorusunu sormayacağım çünkü dedim ya cevabını biliyorum hepimiz ikinci fabrikayı kurup daha iyi bir araba hayali içerisindeyiz.

Sormak istediğim şu. Şu andaki konumunuzu işinizi aklınızda silip hangi patronun yanında çalışmak isterdiniz? ‘’tabiki kendi kadar beni düşünen’’ dediniz okurken. İşte asıl mevzu burda siz patronunuzundan emeğininizin karşılığını istiyorsunuz.

Bizde hayvan yetiştirici olarak en azından süt ineğinin yem parasını çıkarmadığı için mezbahalara götürmeyelim istiyoruz.

Gerçi devlet mezbahanelerinde inek kesimide yasak neden olduğunu merak ediyorsanız nedeni şu yeni yavru alıp ülkemizin hayvan sayısını artırmak.

Atlanan nokta zaten mal sahibi o inekten alacağı sütü iyi fiyatlara satarsa veya yeni doğan buzağısını büyütüp para kazanacağına inanırsa o ineği kesmez .

Önceki yazılarımızda bahsettiğimiz üreticiye pozitif ayrımcılık istiyoruz yazısı yanlış anlaşılmış olabilir ama biz üreticiye yapılan pozitif ayrımcılığın çocuğu eve gelirken dürüm istedi diye o gün eve geç giden bir babaya da yansıyacağından eminiz.

Amacımız hala günü kurtarmaksa bu şekilde devam edelim. Ama’’keyfe bak adamlar bir aylık maaşıyla burda üç ay tatil yapıyor’’diyorsak nasıl acil fren için takla atma riskinin yüksek olduğunu bile bile el frenine elimizi atıyorsak öyle el atmalıyız geleceğimize.

Yorum Gönder

0 Yorumlar